Przejdź do głównej zawartości

Pomysły na antyki do jadalni i salonu.

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Ale to salon i jadalnia najczęściej w pierwszej kolejności „przyjmują naszych gości”. Warto więc wyposażać je w meble nie tylko reprezentacyjne ale i praktyczne. Oto kilka pomysłów prosto z Galerii Fleres.Dębowy kredens.
Dębowy kredens wyeksponuje najładniejszą porcelanę, schowa pościel i koce. Na wysuwanych podblatach można ustawić gorące przedmioty: np. wazę z zupą bez obaw  o zniszczenie forniru na głównym blacie mebla. 

Zakup tego kompletu mebli o art.-deco’wskich korzeniach to podwójnie dobry pomysł. Kredens wyeksponuje piękną porcelanę, ukryje pościel czy garnki. Pomocnik to nie tylko dodatkowa przestrzeń do chowania domowych sprzętów. Można na nim ustawić telewizor lub przenieść w inne pomieszczenie: np. do holu. Dzięki temu pomieszczenia będą tworzyć integralną całość.  


Absolutna piękność w każdym detalu. Wisienka na torcie dzisiejszego wpisy :) Meble do salonu, jadalni, kuchni a nawet sypialni. 


Zawsze możecie skontaktować się z nami bezpośrednio, w Zakładce "kontakt" są nasze telefony i emaile. Zapraszamy do osobistego odwiedzania naszej Galerii :)

Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.