Przejdź do głównej zawartości

3 intrygujące dodatki dla domu.

Czasami wystarczy jeden drobiazg, jeden przedmiot aby odmienić wnętrze. Dziś z przyjemnością podsuniemy Wam pomysł na niezwykły i oryginalny dodatek do domu.

Klasyczna lampa z przeciwwagą.
Piękny i nietuzinkowy dodatek, pamiętający czasy gdy najważniejsza była jakość, nie ilość. Szeroki abażur osłoni nowoczesne żarówki, a światłu nada barwę o ton cieplejszą, dzięki regulowanej wysokości żyrandol można powieści w każdym pomieszczeniu, bez konieczności ingerencji w długość podtrzymującego sznura.


Dzięki swoim niewielkim wymiarom - 27,5 cm wysokości - nie dominuje wnętrza. Może podtrzymywać kilka doniczek lub jedną dużą z wysokim kwiatem. Zdobienia na frontowych i tylich nogach świadczą o jakości wykonania oraz dbałości o detale - cechach charakterystycznych dla najlepszych manufaktur. Marmurowy kwietnik-stolik.
Sprawdzi się w ogrodzie zimowym jako stolik i w każdym innym pomieszczeniu jako kwietnik. Kto wie, może Ty użyjesz do w swojej garderobie jako swoisty pomocnik przy wyborze stylizacji? :)

Popularne posty z tego bloga

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.