poniedziałek, 15 maja 2017

Biblioteka, gabinet, salon i jadalnia: każde z tych pomieszczeń urządzisz Galerią Fleres.

Stół idealny. Jaki powinien być idealny stół: po pierwsze wytrzymały, po drugie piękny, po trzecie: mały i ustawny na co dzień oraz duży od święta.
Nie wiele więcej trzeba dodać: ten piękny mebel wykonany z litego drewna przetrwał już niemal 100 lat i gdy będzie odpowiednio traktowany, przetrwa kolejne 100 :)

Meble gdańskie − typ mebli późnorenesansowych i barokowych o ciężkich, masywnych proporcjach, z bogatą dekoracją rzeźbiarską.Od XIX wieku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. Były wyrabiane głównie w Gdańsku, Elblągu i Toruniu w XVI-XVIII w., jako wyposażenie dworów i kamienic mieszczańskich. Transportowano je Wisłą, wraz z importowanymi meblami z Niemiec, Holandii, Anglii i Francji. Z początku ich dekoracje były oparte na wzornikach niderlandzkich, a od poł. XVII wieku zaczęły przypominać specyficzną odmianę północnego baroku. W XVIII wieku wzory czerpały z angielskiego rokoka. Meble były wykonywane przede wszystkim z drewna orzechowego, dębowego i bukowego.
Właśnie w tym stylu utrzymana jest pochodząca z początku ubiegłego stulecia biblioteka. Dość słów... niech mówią zdjęcia.Po wszelkie informacje dotyczące zakupu naszych mebli zapraszamy pod zakładkę "Kontakt"