Przejdź do głównej zawartości

Antyczne meble na światowych aukcjach: Christie’s.

Meble na światowych aukcjach.
Rynek sztuki stale się rozwija, dowodem tego jest aukcja  Nowojorskiego oddziału domu Christie’s, 7 i 8 lutego.
Na  „Living with Art” zgromadzono 430 przedmiotów z czego ponad połowa to meble i oświetlenie.  Najdroższymi przedmiotami w tej kategorii są:

Francuska dębowa konsola z pierwszej połowy XVII wieku (stworzona dla belgijskiej rodziny  arystokratów),  zegar i barometr z trzeciego kwartału XIX wieku (dekorowany pozłacanym brązem) zaprojekowany na wzór dzieł paryskiego ebanisty Martina Carlina oraz para empirowych świeczników (początek XIX wieku) .  Za każdy z tych przedmiotów dom aukcyjny spodziewa się kwot pomiędzy 20 a 30 tysięcy dolarów!



Jako ciekawostkę można odnotować , że najniżej cenionym przedmiotem jest wiktoriański dziecięcy fotel z końca XIX wieku, mebel wymaga całkowitej renowacji a dom aukcyjny ceni go na maksymalną kwotę 500 dolarów.




Popularne posty z tego bloga

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.







Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.