Przejdź do głównej zawartości

"Nowe" antyki w Galerii Fleres - dużo zdjęć! :)

Mimo, że nie dotarliśmy nawet do połowy lutego, za oknami prawie czuć wiosnę! Jak wiemy wiosna to najlepszy moment na zmiany, przemeblowania, porządki. Dlatego Galeria Fleres ma zawsze wiele ciekawych propozycji.

Wszystkie antyki w Galerii Fleres możecie kupić zaglądając pod ten link <klik>.
Lub skontaktować się z nami bezpośrednio: kontakt.
Zapraszamy też do odwiedzania nas o oglądania mebli na żywo! :)

Olbrzymie, wspaniale zabudowane, orzechowe biurko to opcja dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania. Orzechowa czeczota, delikatna snycerka i zabudowany tył - pozwalający wyeksponować dekoracje i cenne książki - podkreślają prestiż i status właściciela.

Niewielka, śliczna, antyczna komódka, była kiedyś szafką gramofonową. Dziś, dzięki swoim 

wdzięczny wymiarom doskonale spisze się w sypialni, gabinecie, holu, przedpokoju.


Olbrzymi rozkładany stół i 6 pięknych krzeseł.Idealny meble dla tych którzy raz na jakiś czas lubą gościć w swoim dołu całą rodzinę. Blat można rozłożyć aż na 354 cm (co przy szerokości stołu 100 cm) daje aż 35400 cm kwadratowych do popisu!) Komplet przetrwał już 100 lat, a dzięki jakości wykonania przetrwa kolejne 100...

Kobiety lubią piękne. Kobiety luba otaczać się pięknymi przedmiotami. W Galerii Fleres znajdziecie wyjątkowy komplet:trój skrzydłowa toaletka: można się przejrzeć z każdej strony, lustra połączone są w całość z dwiema szafeczkami na najważniejsze skarby. Zwieńczeniem dzieła jest krzesełko :)

Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.