Przejdź do głównej zawartości

80-letnia szkatułka po redesignie w Galerii Fleres.

Prezentowana przez nas szkatułka wykonana została w latach 20-tych ubiegłego stulecia. Z racji swojego wieku jest jedyna i niepowtarzalna. Ten dekoracyjny przedmiot łączy w sobie renesansową bryłę, okucia z ornamentami: rocaille, liści akantowych i kwiatów, oraz współcześnie dodane zdobienie z poprzecieranych, złotych płatków. Wyjmowana kasetka również została przyozdobiona spatynowanymi złotymi płatkami.
Do naszych czasów nie zachował się kluczyk.
Szkatułka idealnie nadaje się na przechowywanie biżuterii: pierścionków, łańcuszków czy kolczyków. Dzięki wyjmowanej górnej "półeczce" znajdzie się w niej miejsce również na listy, zdjęcia, pamiątki i inne drobne skarby :)
Jej zewnętrzne wymiary: szerokość 20,5 cm; głębokość: 13 cm, wysokość: 19,5 cm.
Wymiary wewnętrzne: szerokość 17,5 cm; głębokość:10,5 cm; wysokość 6,5 cm (bez wyjmowanej części)

Popularne posty z tego bloga

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Antyki w Galerii Fleres - dużo zdjęć! :)

Dzisiejszym postem wracamy do korzeni, na naszych aukcjach pojawiły się "nowe" antyki. Dla osób lubiących pisać - mamy ciekawe, częściowo zabudowane biurko. Duży wybór bufetów i kredensów to idealna pozycja dla tych, którzy ze smakiem chcą urządzić swój salon. Pojemna szafa z lustrem i szufladami przechowa olbrzymią kolekcję sukienek ;)
W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na wiek i sposób łączenia elementów szafy.

Wszystkie nasze meble znajdziecie pod linkiem: Antyki Warszawa lub Antyki Mazowsze . Zachęcamy Was do odwiedzin w naszej Galerii, w tym celu zajrzyjcie koniecznie w zakładkę kontakt.

Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.