Przejdź do głównej zawartości

Lustereczko powiedz przecie: kto jest najpiękniejszy w świecie?

Czego potrzebuje prawdziwa kobieta aby odczuć pełnię szczęścia we własnym domu? Oczywiście lustra! Mamy dla Was dwie propozycje. Dla tych z mniejszym „M”, skrupulatnie panujących każdy centymetr kwadratowy. Trzyczęściowe lustro o kryształowych taflach.  Do postawienia, do powieszenia… Ruchome skrzydła lustra ułatwią wykonanie perfekcyjnego makijażu i skomplikowanej fryzury.  Drewniane ramy lustra dekoruje snycerka w stylu rococo.
Szczyt luksusu: dzięki tej toaletce, z ruchomymi skrzydłami lustra, można poczuć się jak bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”. Duże, szlifowane fafle, szuflady, szafka, wygodne miejsce do siedzenia, pomyślane tak aby można było się przejrzeć  i ocenić swoją stylizację w całej okazałości.
- Lustereczko, lustereczko
powiedz prawdy chociaż deczko -
kto jest najpiękniejszy w świecie?


Popularne posty z tego bloga

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.