Przejdź do głównej zawartości

Antyki które mogą uratować Twoją przestrzeń. Szafka i komoda z około 1920 roku.

Pomysł na piękne i poręczne meble. Galeria Fleres podpowiada. 2 sposoby na zorganizowanie rzeczy.

W pewnym momencie niemal w każdym domu nadchodzi taka chwila, gdy przydałoby się uporządkować przedmioty które ciągle nie mają własnego miejsca. Ale co zrobić, gdy mieszkanie mamy już umeblowane?

Pomysł numer 1. Intrygująca przeszklona szafka. Na książki, płyty. Na blacie zaś: zdjęcia, świeczniki, dekoracje, koszyczek na potrzebne drobiazgi lub telewizor. Jej estetyka wpisze się w każde wnętrze. Idealna do salonu, jadalni, sypialni, biura.
Pomysł numer 2. Komoda z dużą ilością szuflad. Na sztućce, naczynia, pościel, koce kołdry czy poduszki. Na kapcie, szaliki, czapki, rękawiczki, hausty, bluzki i sweterki. Idealna do sypialni, holu, przedpokoju, salonu, jadalni.


Oczywiście, jak zawsze, zapraszamy do odwiedzin naszej Galerii. 

Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.