Przejdź do głównej zawartości

Pielęgnacja drewna - cz. I


Dziś słów kilka o pielęgnacji. Inspiracją do napisania artykułu była „przygoda” jednego z naszych Klientów ;)


Na wstępie pragnę przypomnieć, że meble, które u nas kupujecie są w całości wykonane z drewna. Drewno pracuje całe „życie” i w przeciwieństwie do syntetycznych oklein, w jakie zaopatrzone są meble współczesne - np. z Ikei - drewniany fornir nie wytrzyma wszystkiego. 

Oto klika złotych zasad które pozwolą Wam cieszyć się pięknem antycznych mebli:


- Pamiętajcie, aby nie przesuszać pokoi w których stoją Wasze antyki. Jeśli nie macie kwiatów, żeliwny lub gliniany nawilżacz zawieszony na kaloryferze sprawdzi się idealnie (elektroniczne cuda nie zdają egzaminu – według słów naszej innej Klientki).

- Na drewnianym fornirze nie stawiajcie nic gorącego, drewno się odparzy i ściemnieje. Pod kubki i talerze zalecamy podkładki, spodki itp.

- Drewno nie powinno być zbyt długo mokre, inaczej fornir „spuchnie” i się odklei. do odkurzania używajcie bawełnianej ściereczki i Pronto np. z woskiem. Miejsca głęboko reliefowane najlepiej czyścić na sucho. Ja w tym celu używam dwóch pędzli: dużego, okrągłego z lekko sztywnym włosiem oraz małego pędzelka do najtrudniej dostępnych miejsc.

Pod żadnym pozorem nie używajcie miski z wodą, ściereczki i Ludwika! Inaczej politura lub lakier dosłownie spłyną z mebla i trzeba będzie ponownie przeprowadzić renowację!!

- Jeżeli chcecie odświeżyć wnętrze mebli wstawcie do środka miseczkę z sodą oczyszczoną lub z zmieloną kawą.

Dzięki tym kliku prostym zasadom meble będą służyć nie tylko Wam, ale i Waszym dzieciom, a może nawet i wnukom
 


W razie pytań piszczcie do nas śmiało :)Copyright by Galeria-Fleres
All Rights Reserved

Wszystkie teksty są wynikiem tłumaczeń, poszukiwań oraz studiów w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.  Prosimy o uszanowanie naszej pracy i nie kopiowane tekstów 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli jesteście ciekawi antyków oraz innych przedmiotów znajdujących się aktualnie w naszej Galerii piszcie:
galeria-fleres@o2.pl 
galeriafleres@gmail.com
Po nasze aukcje kliknijcie ten link
Lub zaglądajcie na nasz profil na FacebookuPopularne posty z tego bloga

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.