Przejdź do głównej zawartości

Jeśli Twój gabinet ma odzwierciedlać pozycję zawodową i prestiż fachu Galeria Fleres ma meble dla Ciebie.

Witajcie na naszej stronie po dłuższej przerwie.
Ostatnio na blogu niewiele się działo, ale co zrobić, gdy meble "znikały" z naszej Galerii nim nawet zdążyliśmy skończyć zdjęcia... tak było w przypadku sofy biedermeier i kliku kredensów.

Dziś udało nam się zdążyć z wpisem! :)
Przedstawiamy Wam piękny komplet gabinetowy: bibliotekę i wolnostojące biurko.
Ta piękna snycerska perełka powała w latach 20'stych ubiegłego wieku i wykonana z najwyższej jakości litego drewna, co zapewnia im trwałość na najbliższe dziesięciolecia.

Pojemna biblioteka wyeksponuje książki, pamiątki i cenne przedmioty, lite boczne skrzydła ukryją to co mniej urodziwe, np segregatory.
Biurko to kolejna skarbnica. Mimo swojego wieku posiada trzy szuflady po lewej stronie, jedną pod blatem i wysuwane półki po prawej stronie.
Biurko jest meblem "wolno stojącym" -ze względu na fornirowany i zdobiony "tył"  - idealnie będzie się prezentowało na środku gabinetu.W razie dodatkowy pytań, chęci odwiedzenia naszej Galerii  zapraszamy do zakładki kontaktPopularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Antyki w Galerii Fleres - dużo zdjęć! :)

Dzisiejszym postem wracamy do korzeni, na naszych aukcjach pojawiły się "nowe" antyki. Dla osób lubiących pisać - mamy ciekawe, częściowo zabudowane biurko. Duży wybór bufetów i kredensów to idealna pozycja dla tych, którzy ze smakiem chcą urządzić swój salon. Pojemna szafa z lustrem i szufladami przechowa olbrzymią kolekcję sukienek ;)
W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na wiek i sposób łączenia elementów szafy.

Wszystkie nasze meble znajdziecie pod linkiem: Antyki Warszawa lub Antyki Mazowsze . Zachęcamy Was do odwiedzin w naszej Galerii, w tym celu zajrzyjcie koniecznie w zakładkę kontakt.