Przejdź do głównej zawartości

3 wyjątkowe propozycje na bibliotekę: do każdego domu i na każdą kieszeń!

Niech Was nie zwiedzie cisza na naszym blogu, gdyż brak regularnych postów to nic innego jak dużo, dużo pracy związanej z renowacją mebli.
Ostatnim czasy odbyliśmy dwie podróże w poszukiwaniu najpiękniejszych okazów.

Biblioteka to mebel szczególny. Chowamy w niej książki, dokumenty, pamiątki, Może stanąć niemal wszędzie: w gabinecie, salonie, jadalni, sypialni: tam gdzie znajdzie się odrobina miejsca na chwile z lekturą, tam, gdzie lubimy czytać.

Pierwsza biblioteka., pośród innych wyróżnia ją piękny dekoracyjny wykusz. Dzięki szarości 215 centromerów jest bardzo ustawna.


Druga biblioteka o szerokości 221,5 centymetrów charakteryzuje się klasyczną architektura. Pilasty w zgrabny sposób nawiązują do tradycji antycznych i barokowych.

Ostatnia z dziś prezentowanych pereł: moja faworytka. Szeroka na 199 centumwirów i wysoka na 223 centymetry. Jej ozdobę stanowi bogata groteska i dwa wieńczące, pięknie ukształtowane łuki. Ta biblioteka zapewne stanie się przedmiotem zazdrości niemal każdego gościa ;)Jak zawsze będzie mam niezmiernie miło, jeśli przed zakupem mebli odwiedzicie nas osobiście, Więcej w zakładce kontakt. Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.