Przejdź do głównej zawartości

Przepiękna pałacowa sypialnia z 1920 roku. Pierwsza cześć kompletu: szafa.

Dziś mamy przyjemność zaprezentować na naszym blogu pierwszą cześć pięknej pałacowej sypialni: mahoniową szafę z kryształowymi lustrami.
Ten wyjątkowy mebel powstał w latach dwudziestych minionego stulecia.

Projektant połączył ze smakiem wiele ważnych czynników: pierwszy to duże kryształowe lustro: doskonałe do ocenienia całości stylizacji; drugi to przesuwany wieszak: bardzo ułatwia chowanie i wyjmowanie ubrań z szafy; trzeci: zewnętrzny wieszak - wysuwany w razie kolejności np: gdy przed kąpielą chcemy gdzieś odwiesić świeżo wyprasowaną sukienkę, czwarty: dostępny między pułkami - ukrytymi za bocznymi skrzydłami można dowolnie regulować; piąty: szuflady i wreszcie szósty: delikatna ornamentyka nawiązująca do tradycji baroku okalająca każde z luster szafy.

Szafa stanowi pierwszą cześć kompletu sypialnianego.Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.