Przejdź do głównej zawartości

Oto my!

Tydzień zaczniemy troszkę nietypowym postem. Co prawda pisaliśmy już co nieco o tym, że nasza Galera mieści się w Radości, ale nigdy nie pisaliśmy o sobie.
Galeria Fleres jest małą, rodzinną firmą a wszyscy jej uczestnicy wkładają w nią mnóstwo serca i energii. Oto my:


 Mama.
Pomysłodawczyni przekłucia miłości do antyków w Galerię Fleres, czyli w sklep w antykami. Mistrzyni słowa i opisów, sokole oko i bezbłędna ręka do wyszukiwania i sprowadzania nowych mebli. Osoba odbierająca telefony i odpisująca na Wasze emalie. Główny logistyk wypadów na łowy oraz organizator transportu mebli do klientów.
Tata.
Główny renowator i "fleresowy logistyk". Renowacja, składanie i rozkładanie, skręcanie i rozkręcanie, przestawianie i noszenie - wszystko na jego silnych barkach.


Córka.
Wykształcony fotograf i już niebawem dyplomowany historyk sztuki.  Zdjęcia, oprawa wizualna i ostateczna ocena galeryjnych antyków to jej odpowiedzialność. Ostatnio zafascynowana pozłotnictwem stara się stworzyć w Galerii nowy dział z unikatowymi dodatkami i dekoracjami.
Wymyśliła i opisała: córcia ;)

Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.