Przejdź do głównej zawartości

Jeśli szukacie niepowtarzalnych antyków dla swojego wnętrza to jesteście we włeaściwym miejscu!

Jeśli szukacie niepowtarzalnych mebli dla swoich wnętrz, to Galeria Fleres jest do tego idealnym miejscem. W tym tygodniu mamy dla Was wiele ciekawych propozycji: Dzięki nim umeblujecie swój gabinet, salon, jadalnię lub kuchnię meblami z litego, szlachetnego drewna.
Do wyboru: okazała biblioteka, dwa wolnostojące biurka, szafa z lustrem, która przypadnie do gustu każdej kobiecie, kredens z skrzącymi w świetle szlifowanymi szybami, pojemny kredens z okazałą nastawą, bufet, który może zdobić salon jadalnię lub kuchnię oraz rozkładany stół wraz z czterema krzesłami.

biblioteka front

biblioteka zwieńczenie
biurko

biurko

biurko front

biurko tył
szafa

antyczna szafa z lustrem
kredens

zbliżenie na szlify
kredens z drzwiami fornirowanymi czeczotą

bufet

rozkładany stół

rozkładany stół z krzesłami

Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.