Przejdź do głównej zawartości

Uwaga! Akcja: Edukacja, połączona z małym konkursowiskiem :)

Galeria Fleres to nie tylko sprzedaż antycznych mebli. Nasza praca znalazła początek w pasji zaszczepionej dwa pokolenia temu. Zależy nam nie tylko na zadowoleniu naszych klientów, ale i przybliżaniu wiedzy na temat sztuki i dzieł. Dlatego poza tradycyjnymi artykułami, rozpoczynamy małe konkursowisko. Co jakiś czas na naszym Facebook-owym profilu będziemy zamieszczać zdjęcia. Waszym zadaniem będzie odgadnięcie co jest na zdjęciu, gdzie się znajduje i kiedy powstało. Dla najaktywniejszych fanów oraz dla tych, którzy udzielą najwięcej trafnych odpowiedzi zorganizujemy fajne nagrody :)
Pierwszą zagadkę możecie już zobaczyć pod adresem:  https://www.facebook.com/GaleriaFleres/photos/a.795338390499292.1073741853.387239151309220/795338413832623/?type=1&relevant_count=1

Powodzenia! :)


Popularne posty z tego bloga

Od 4 pazdziernika w Muzeum Narodowym w Warszawie - Biedermeier.

4 października 2017 – 7 stycznia 2018 Muzeum Narodowe w Warszawie
Interesująca propozycja dla wszystkich miłośników stylu.

Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokażemy ponad 300 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmie zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny. Dlatego obok dzieł takich artystów jak Ferdinand Waldmüller, Domenico Quaglio, Carl Spitzweg, Moritz von Schwind prezentowane będą prace Jana Chruckiego, Aleksandra Gryglewskiego, Rafała Hadziewicza, Wincentego Kasprzyckiego, Marcina Zaleskiego.

Meble biedermeierowskie – zwłaszcza te powstające w Niemczech i na ziemiach polskich powstawały głównie z drewna dębowego, mahoniowego i orzech…

Antyki w nowoczesnych wnętrzach.

Dziś z cyklu: jakie to proste. Zdjęcia udowadniające, że stare meble po bardzo niewielkich przeróbkach fantastycznie odnajdą się w współczesnych wnętrzach, przełamując nowoczesny styl. Warto więc zawsze, zainteresować się możliwością renowacji kredensu odziedziczonego po babci nim podejmie się pochopną decyzję o sprzedaży.  Drewniany bufet w kuchni, rama okna jako rama na obraz czy stolik po maszynie do szycia w łazience. Możliwości są nieskończone.Dekorowanie domu: świateczne inspiracje. Dużo żdjęć.

Już od jakiegoś czasu z tyłu głowy mam fakt, że coraz bliżej do Świat.
Planujemy potrawy, myślimy o prezentach i udekorowaniu domu.
Wiem, że moje dekoracje i moja choinka będzie w srebrze, bielach i czerwieniach. Dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami jakie są dla mnie inspiracją na ten rok.

Moją uwagę szczególnie przykuły lampiony wypełnione bombkami: pomysłowe i nietuzinkowe.